Albowiem gotowanie usuwa sporo składników odżywczych i witamin z pokarmu, automatycznie zaczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, jak przestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.


https://cpplus.info/2021/11/10/odpowiednia-dieta/


Spożywanie surowych potraw dynamizuje metabolizm. Trawienie surowego jedzenia zabiera trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a także wspieranie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest również produkowana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest pozyskiwana ze spożywanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie Słońca. Także niektóre produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również witaminę D uzupełniać poprzez suplementowanie.

Dużo ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Oczywiście ogromną zaletą wypływającą z przyjmowania suplementów wielowitaminowych jest wygoda. O wiele łatwiej jest zażyć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie potrzebne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych preparatów.